Pomoc drogowa dla samochodów ciężarowych

Pomoc drogowa dla samochodów ciężarowych

tank-truck-1388933_640

Nieważne czy jesteś zawodowym kierowcą samochodów ciężarowych, czy wybierasz się w dalszą podróż lub po prostu codziennie dojeżdżasz samochodem do pracy, może zdarzyć się, że zmuszony będziesz skorzystać z usług pomocy drogowej. Może być też tak, że akurat wtedy nie będzie możliwości ani ochoty na wyszukiwanie dobrej firmy w Internecie. Dlatego warto zbadać rynek wcześniej i mieć przy sobie numer do wybranej pomocy drogowej.

Na co zwrócić uwagę? 

Wybór pomocy drogowej nie jest prosty, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim zwróć uwagę na dostępność danej firmy. Dobra pomoc drogowa powinna działać przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, bez wyjątków dla okresów świątecznych. Nikt przecież nie chce utknąć z niedziałającym samochodem na drodze, podczas podróży na świąteczną kolację do rodziny. Żaden kierowca zawodowy również nie marzy o tym, aby na nieznanej drodze utknąć z awaryjną ciężarówką… Dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się także ze sprzętem, który oferuje dana firma. W przypadku samochodów ciężarowych, wymagany sprzęt nieco różni się od samochodów osobowych. Dobra pomoc drogowa zawiera w swojej ofercie naprawę mniejszych usterek na miejscu zdarzenia, aby zaoszczędzić Twój czas i pieniądze. W przypadku, gdy szkoda jest zbyt duża, aby naprawić ją „w terenie”, firma powinna odholować zepsuty samochód do wskazanego mechanika lub, lepiej, do własnego warsztatu samochodowego. W ofercie firmy powinien znaleźć się również darmowy i strzeżony parking.

Pozwolenia i certyfikaty

Aby samochód został dopuszczony do ruchu drogowego, musi przejść wiele testów, otrzymać wymagane dokumenty i certyfikaty. Pod tym względem polskie prawo jest bardzo surowe. Szczególnie jeżeli chodzi o pojazdy, którymi porusza się pomoc drogowa. Przepisy zmieniają się często, więc warto zwrócić uwagę, czy dana firma posiada wszystkie dokumenty uprawniające ją do działania. Sprzęt pomocy drogowej również powinien być dostosowany odpowiednio do współczesnych wymogów pomocy drogowej. Ponadto im więcej sprzętu, tym lepiej. Jeżeli firma posiada zróżnicowany sprzęt, oznacza to, że jest w stanie poradzić sobie nawet z bardzo trudnymi sytuacjami na drodze.

Dodaj komentarz