Naturalne sposoby na wstydliwe dolegliwości

Naturalne sposoby na wstydliwe dolegliwości

Hemoroidy to nic innego, jak żylaki pojawiające się w okolicach odbytu. Są niezwykle bolesne i powodują duży dyskomfort, na przykład podczas siedzenia. W początkowych stadiach rozwoju choroby skuteczne są domowe metody leczenia. Później wspomagają jedynie leczenie. Aby uniknąć interwencji chirurgicznej najlepiej więc jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Kilka sposobów na hemoroidy

Szybkie rozpoznanie choroby i podjęcie z nią walki jest gwarancją na szybkie wyleczenie. Pierwszym objawem hemoroidów jest świąd oraz odczuwanie wilgoci w okolicy odbytu. Pojawienie się krwawienia to już ostatni dzwonek, aby udać się do lekarza. Istnieje kilka domowych sposobów, które pomagają w walce z hemoroidami. Do najpopularniejszych należą nasiadówki, czyli krótkie kąpiele w wodzie z ziołami. Do wanny można dodać korę dębu, rumianku lub nadmanganian potasu. W przypadku silnego bólu pomagają kilkusekundowe nasiadówki w zimnej wodzie lub na przemian polewanie zimną i ciepłą wodą ud i kolan. Ulgę przynoszą również ciepłe kąpiele z dodatkiem olejków: lawendowego, z jagód jałowca, rozmarynowego, lub cytrynowego. Łagodzą one ból i zmniejszają obrzęk, wspomagając przepływ krwi. Pomoże również przemywanie chorego miejsca chusteczką nasączoną wyciągiem z rumianku, aloesu, skrzypu czy kory dębu. Hemoroidom najlepiej zapobiegać. W tym celu należy:

  • jeść dużo warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych,
  • unikać produktów wzdymających,
  • pić co najmniej 2 litry płynów dziennie,
  • zwiększyć ilość regularnej aktywności fizycznej.

Pijawki najlepsze na żylaki

Medycyna naturalna również daje kilka możliwości walki z chorobą. Jedną z najbardziej popularnych jest hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/. Pijawka lekarska posiada bowiem w swojej ślinie substancje, które rozrzedzają krew i obniżają ciśnienie tętnicze, a co za tym idzie – zmniejszają obrzęki związane z hemoroidami. Jest to również jeden z najczęściej polecanych sposobów leczenia żylaków kończyn dolnych oraz wielu innych schorzeń i chorób. Choć przez wiele lat hirudoterapia należała do medycyny alternatywnej, od niedawna uznana została za skuteczny sposób leczenia. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat pijawek lekarskich, np. na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz