Dylematy wypożyczających samochody

Dylematy wypożyczających samochody

Wypożyczający auta stają przed różnymi dylematami. Co bardziej się opłaca – wypożyczyć auto na cały weekend czy tylko na sobotę i niedzielę? Oddać auto tam, gdzie je wypożyczaliśmy czy w zupełnie innym miejscu? Wypożyczać nawigację czy brać swoją? Odpowiedź na te pytania nie zawsze jest łatwa, ale postaramy się Wam pomóc.

Auto tylko na weekend

Wiele osób wypożycza samochód, by wyjechać gdzieś z rodziną na weekend. Nie każdy jednak wie, że wypożyczenie auta na sam weekend, czyli od piątku do niedzieli, będzie nas kosztować więcej niż wynajem od czwartku do niedzieli. Lepiej więc wynająć auto na dłużej, a ten jeden dodatkowy dzień przeznaczyć np. na większe zakupy w supermarkecie czy wypad do galerii handlowej.

Wypożyczać auto wcześniej czy bezpośrednio przed wyjazdem?

Mimo że odpowiedź jest bardzo prosta, nie każdy o tym pamięta. Jest wiele osób, które zostawiają wszystko na ostatnią chwilę. Dlaczego warto rezerwować auto nawet 3 miesiące wcześniej? Po pierwsze, ma to duże znaczenie zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Wówczas popyt na auta jest większy, więc kilka dni przed wyjazdem możemy już nie mieć dużego wyboru, jeśli chodzi o flotę pojazdów. Wówczas okaże się, że zamiast rodzinnego minivana będziemy musieli wynająć jakiś niewielki, miejski samochodzik. Po drugie, również ceny się tu zmieniają. Im wcześniej zarezerwujemy samochód, tym lepiej dla naszego portfela. Rezerwując auto 3 miesiące przed jego odbiorem, w niektórych firmach możemy zapłacić nawet 3-4 razy mniej niż kilka dni przed. Jest różnica, prawda?

Wypożyczanie auta na lotnisku

Zwykle wypożyczenie auta na lotnisku wiąże się z dodatkową opłatą lotniskową, choć nie zawsze jest tak, że lepiej wynająć samochód w innym miejscu. Czasem zdarza się, że punkt wypożyczalni znajduje się kilka lub nawet kilkanaście kilometrów od lotniska, więc opłata lotniskowa nie obowiązuje. Musimy jednak pamiętać, że będziemy musieli doliczyć czas dojazdu do wypożyczalni do czasu zwrotu auta. Czasem jest to nawet pół godziny.

A jeśli interesuje Was wypożyczalnia samochodów w Pszczynie, zajrzyjcie na stronę: www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-pszczyna. Znajdziecie tam duży wybór pojazdów różnych marek i klas.

2 thoughts on “Dylematy wypożyczających samochody

Dodaj komentarz