Samochód od autoryzowanego dilera – warto?

Samochód od autoryzowanego dilera – warto?

Myśl o posiadaniu własnego, nowiutkiego samochodu prosto z salonu jest niezwykle kusząca dla każdego kierowcy. Jednak czy warto przepłacać, kupując nowy sprzęt, który już w momencie opuszczania salonu traci na wartości? Świetną alternatywą jest zakup auta od autoryzowanego dilera samochodów. Dlaczego?

Dlaczego autoryzowany serwis?

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej rynek używanych samochodów niesamowicie się poszerzył. Import samochodów z zagranicy znacząco wzrósł, a wraz z nim ryzyko, że samochód jest „sklejony” z dwóch czy nawet trzech różnych, powypadkowych pojazdów. Takie sytuacje nie mają miejsca w autoryzowanych serwisach samochodowych. Komisy samochodowe odkupują niemal każde auto od właścicieli. Autoryzowani dilerzy samochodowi natomiast nie przyjmują samochodów z poważnymi usterkami technicznymi, a niektórzy odkupują jedynie samochody, które zostały wcześniej zakupione jako nowe w polskich salonach samochodowych. Duża część samochodów, którymi handlują dilerzy to samochody, których sami wcześniej używali jako samochodów demonstracyjnych lub takie, które klienci „pozostawili”, kupując nowy samochód. Ponadto auto kupowane w autoryzowanym serwisie, np. http://www.bmw-service-fialkowski.pl/, zawsze przechodzi szczegółowe badania techniczne, wymieniane są wszystkie płyny i części eksploatacyjne, a wszystkie wykryte usterki są natychmiast usuwane.

Internetowe „okazje”

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że samochody prezentowane w autoryzowanym serwisie są dużo droższe niż te, które znaleźć można na aukcjach internetowych czy w komisach. Skądś jednak różnica ta wynika. W rzeczywistości wyższa cena jest bezsprzeczną gwarancją pewności, że auto nie zepsuje się zaraz po wyjechaniu z salonu, czego pewni być nie możemy, kupując pojazd od prywatnego sprzedawcy lub w komisie. Ponadto dilerzy oferują roczną gwarancję samochodu, nawet w przypadku, gdy ta oferowana przez producenta już nie obowiązuje. W autoryzowanych serwisach można kupić naprawdę nowe samochody, czasem nawet roczne, za naprawdę atrakcyjną cenę. Warto przemyśleć więc taką opcję.

2 thoughts on “Samochód od autoryzowanego dilera – warto?

Dodaj komentarz