Dorośli vs języki obce

Dorośli vs języki obce

Naukę języków obcych rozpoczyna się już na poziomie podstawówki i kontynuuje zazwyczaj aż do ukończenia studiów. Jednak wielu ludzi po zdobyciu tytułu magistra chwyta się jakiegoś zajęcia, w którym język obcy nie jest niezbędny. Z biegiem czasu, gdy rynek pracy się zmienia, a wraz z nim wymagania względem potencjalnych pracowników, okazuje się, że znajomość języka obcego znów jest potrzebna. Większość dorosłych osób ma obawy, ze ponowna nauka nie będzie już tak efektywna, a ich mózg nie będzie przyswajał wiedzy tak, jak to ma miejsce u dzieci. Jak zatem rozpocząć powtórną edukację, by bez problemu przypomnieć sobie poznane wcześniej podstawy i kontynuować ją tak, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty? Czy w wieku dorosłym jest to możliwe?

Od czego zacząć?

Aby przypomnieć sobie poznany dawniej materiał, warto poszukać starych notatek i książek, z których korzystaliśmy w szkole. Zawierają one podstawowe słownictwo i zwroty, więc jest to bardzo dobry punkt zaczepienia. Jeśli będziemy systematycznie wertować kartki, może się okazać, że wcale tak dużo nie zapomnieliśmy.

Internet źródłem wiedzy

W przypadku gdy nasze stare zapiski „poszły z dymem”, możemy wznowić edukację z pomocą Internetu. Jest wiele darmowych materiałów i programów do nauki języków obcych, które nie tylko pozwolą nam poznać słówka i zwroty, ale także podpowiedzą, jak je poprawnie wymawiać.

Można również zapisać się na kurs online, który zwykle jest indywidualnie dopasowany do potrzeb i możliwości czasowych danej osoby. Jest to wygodny sposób, który pozwala na edukację nawet w ciągu nocy, w zależności od ustalonych godzin.

Telewizja nie taka zła

Niekiedy „przeskakując” z kanału na kanał możemy się przekonać, że nie ma zbyt wielu mądrych i ciekawych programów.  Dlaczego więc nie wykorzystać czasu na naukę? Dostępnych jest co najmniej kilka kanałów telewizji zagranicznej, na których możemy obejrzeć anglo- lub niemieckojęzyczne seriale czy wiadomości. To dobry sposób na osłuchanie się z językiem, jak również ćwiczenie rozumienia ze słuchu.

A może szkoła?

Dorośli niepotrzebnie mają obawy przed zapisaniem się do szkoły językowej. Są specjalne grupy dla dorosłych, dzięki czemu nikt nie będzie czuł się „głupio”, jakby to mogło mieć miejsce w przypadku uczestniczenia w zajęciach z dziećmi. Szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to doskonałe miejsce na rozwijanie swoich językowych umiejętności.

Dodaj komentarz