Zalety kamer samochodowych

Zalety kamer samochodowych

Zyskujące na popularności rejestratory trasy posiadają wiele zalet. Jeżeli kiedykolwiek zostałeś niesłusznie ukarany przez policję lub miałeś problem z udowodnieniem swojej niewinności podczas zdarzenia drogowego, takie urządzenie jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Jeżeli nigdy nie zdarzyło Ci się nic takiego, kamera samochodowa pomoże Ci uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Zalety wideorejestratora

Tak zwane samochodowe „czarne skrzynki”, do niedawna rejestrowały tylko trasę i prędkość przejazdu. Technologia idzie jednak do przodu i dziś już za kilka set złotych można kupić takie urządzenie, rejestrujące także obraz. Czy zarejestrowany film może być dowodem także w sądzie? Tak! Nagranie zdarzenia drogowego często staje się kluczowym dowodem w sprawach spornych i może być wykorzystane w sądzie. Nagranie może również przydać się na drodze sporów z ubezpieczycielem. Zanim jednak zdecydujemy się na wykorzystanie takiego zapisu, warto go wcześniej przejrzeć, bowiem mogą być na nim zarejestrowane również nasze wykroczenia. Dzięki nagrywaniu niebezpiecznych piratów drogowych, możemy pomóc policji w ich ujęciu, a co za tym idzie – przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Oglądanie zapisanych filmów pozwala nam zauważyć również nasze błędy i pozbyć się złych nawyków na drodze. Warto pamiętać, że wolno nam nagrywać wszystko, co dzieje się w przestrzeni publicznej, jednak przed opublikowaniem nagrania w Internecie, należy zapoznać się z zapisami prawa dotyczącymi ochrony wizerunku osób widocznych na nagraniu.

Jaki sprzęt wybrać?

Aby mieć pewność, że zakupione urządzenie spełni nasze oczekiwania i nie będzie wadliwe, warto wybrać kamerę renomowanej marki, która posiada pozytywne opinie użytkowników. Takim sprzętem bez wątpienia jest na przykład Xblitz P100, który nagrywa filmy w jakości HD i Full HD. Rozdzielczość nagrania jest jednym z najważniejszych parametrów kamery samochodowej. Od niej bowiem zależy, czy nagranie będzie na tyle wyraźne, aby stać się dowodem w sądzie i nie pozostawiać żadnych wątpliwości. Ważne jest również, aby jakość nagrania była tak samo dobra zarówno w dzień, jak i w nocy, gdy światła latarni i przejeżdżających samochodów mogą zaburzać obraz. Zwróć więc uwagę, czy widać dokładnie numery tablic rejestracyjnych oraz wszystkie znaki drogowe. Nie bez znaczenie jest także kąt nagrywania, bowiem ważne jest, aby kamera rejestrowała przynajmniej dwa pasy ruchu. Dobrze jest, gdy rejestruje także pobocze. O wszystkich przydatnych funkcjach sprzętu przeczytasz w jego specyfikacji, co pomoże Ci wybrać urządzenie, które na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz