Ważne elementy kamery samochodowej

Ważne elementy kamery samochodowej

W dzisiejszych czasach już chyba żadnego kierowcy nie trzeba przekonywać, że posiadanie wideorejestratora jazdy wiąże się z wieloma korzyściami i często bywa bardzo pomocne. Rynek sprzętu elektronicznego natomiast oferuje ogrom produktów o różnych parametrach i przede wszystkim cenach. Jakie cechy powinna posiadać dobra kamera samochodowa?

Kupując rejestrator jazdy…

Wybranie idealnego wideorejestratora trasy nie jest wcale taki prosty, bowiem rynek aż pęka od nadmiaru producentów i produktów. Warto więc wiedzieć, które parametry są ważne, jakie wybrany sprzęt oferuje opcje dodatkowe oraz czy spełniają one nasze oczekiwania i zaspokajają potrzeby. Inne bowiem urządzenie przyda się kierowcom, którzy korzystają z samochodu, jeżdżąc codziennie do pracy czy poruszających się po mieście, inne natomiast potrzeby posiada zawodowy kierowca, spędzający w swoim wozie większość życia. W obu przypadkach najważniejszą rolę odgrywa jakość nagrania. Przyjmuje się, że dobry wideorejestrator powinien nagrywać filmy w jakości HD i tak w większości przypadków jest. Jednak coraz więcej jest kamer, które rejestrują obraz w wyższej jakości Full HD. Ważne jest również, aby dobra jakość nagrania nie psuła się w nocy lub na przykład w trudnych warunkach jezdnych. W nocy bowiem obraz mogą zakłócać światła lamp czy poruszających się po drodze innych pojazdów. Ważne jest więc, aby przed zakupem sprawdzić, czy dany rejestrator nie traci w nocy na jakości. Można to zrobić na przykład, oglądając w Internecie filmy nagrywane daną kamerą przez innych użytkowników. Nie bez znaczenia pozostaje także kąt nagrania. Prawie każdy dostępny rejestrator nagrywa obraz o kącie 120 stopni, jednak znaleźć można także takie, których kąt wynosi nawet 150 stopni. Najważniejsze jest jednak, aby kamera rejestrowała przynajmniej dwa pasy jezdni oraz pobocze. Warto zwrócić również uwagę na ilość miejsca w pamięci wewnętrznej oraz możliwość dołożenia dodatkowej karty pamięci. Pamiętaj, że im lepsza jakość nagrania, tym plik zajmuje więcej miejsca. Jednym z ciekawszych kamer oferowanych aktualnie na rynku jest renomowany sprzęt Xblitz Night.

Inne ważne funkcje

Warto zwrócić także uwagę, czy wybrany rejestrator posiada możliwość zapisu w pętli, detektor ruchu, automatyczny start nagrywania, wbudowaną baterię, G-sensor, funkcję SOS czy tryb monitorowania parkingu. Nie bez znaczenia pozostaje także jakoś materiałów, z jakich kamera została wykonana oraz solidność uchwytu. Pamiętaj, ze jakość zarówno sprzętu, jak i nagrania jest bardzo ważna, bowiem film może stać się kluczowym dowodem w sądzie lub w czasie walki z ubezpieczycielem. Stosując się do powyższych rad, zapewne kupisz sprzęt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz