Metody nauki języka angielskiego

Metody nauki języka angielskiego

Jak wiele szkół, tak wiele stylów nauczania języków obcych. Wbrew pozorom sposób edukacji i przekazywania wiedzy ma bardzo duże znaczenie dla samego jej przyswajania. Wszystko zależy od predyspozycji, umiejętności i zdolności zapamiętywania kursanta.

Niektóre osoby potrzebują powtórzyć coś kilka razy, aby zapamiętać i móc przytaczać jako swego rodzaju szablon. Inne z kolei bardzo szybko łapią zarówno słówka, konstrukcje, jak i gramatykę. Wszystko zależy od zdolności, inteligencji, predyspozycji do edukacji oraz poziomu trudności języka.

Lektorzy podczas swoich zajęć wykorzystują wiele najróżniejszych metod, aby zwiększyć skuteczność prowadzonych kursów. Język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ kieruje się technikami bezpośrednimi. Ich założeniem jest zdobycie jak najwięcej praktycznej, a nie teoretycznej, wiedzy językowej.

Metoda bezpośrednia opiera się na wielokrotnym powtarzaniu słówek w różnej konfiguracji aż do momentu zapamiętania wszystkich. Kolejną częścią jest rozmawianie podczas zajęć tylko w konkretnym języku. Wówczas umysł nabywa zdolność do automatycznego przestawiania się np. z polskiego na angielski i odwrotnie.

Innym elementem jest wielokrotne powtarzanie konstrukcji zdaniowych czy zbitek słownych, tak aby osoba biorąca udział w kursie zapamiętywała je w formie gotowych szablonów językowych. Następną częścią tej metody są dialogi. Różnorodne struktury i formy prowadzenia rozmowy stają się prostą drogą do tego, aby kursant był w stanie udzielić odpowiedzi, gdy zaczepi go na ulicy obcokrajowiec.

Metody bezpośrednie poza samymi kwestiami językowymi, zakładają, że kursant będzie bardziej pewny swoich umiejętności. Dzięki temu chętniej będzie rozmawiał w innym języku niż ojczysty oraz będzie wykazywał większe zaangażowanie w poznawanie nowych kultur.

Szkoły kierujące się tego typu technikami wykazują znacznie lepsze wyniki nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne u uczestników kursu. W związku z tym, kursanci są lepiej przygotowani do korzystania z tych umiejętności językowych na co dzień.

Dodaj komentarz