Męski temat: depilacja miejsc intymnych

Męski temat: depilacja miejsc intymnych

hug-663190_640Na przestrzeni lat kanony piękna zmieniają się tak samo, jak panujące mody i trendy. Stałymi elementami składającymi się na atrakcyjność współczesnego człowieka jest zdrowo wyglądająca, szczupła i delikatnie wysportowana sylwetka, a przede wszystkim zadbanie – czystość, piękna cera i dłonie oraz błyszczące, mocne włosy. W kwestii kobiet od dawna normą jest również idealnie gładkie ciało. Od jakiegoś czasu depilacja staje się także domeną mężczyzn. Panowie pozbywają się owłosienia głównie przez aspekty estetyczne, warto jednak wziąć pod uwagę liczne zalety płynące dla zdrowia.

– Coraz większą grupą naszych klientów są od jakiegoś czasu mężczyźni. Panom zależy dzisiaj na perfekcyjnym wyglądzie niemal tak samo, jak kobietom, głównie przez wzgląd na wagę estetycznego wyglądu w dzisiejszym świecie. Nie oszukujmy się, że ładni, a więc zadbani ludzie mają w życiu lepiej. Wydepilowane ciało podnosi dodatkowo pewność siebie, zmniejsza komfort współżycia seksualnego, a pod względem zdrowotnym czyni dla skóry wiele dobrego. – wymienia specjalistka ze studia Easy Waxing.

Mężczyźni często decydują się na depilację w domu, za pomocą maszynki – tą metodę najlepiej stosować tylko od czasu do czasu, bo pozbywanie się włosków w ten sposób sprawia, że odrastają one grubsze i mocniejsze już od następnego dnia. Znacznie lepszym wyjściem jest wizyta w salonie kosmetycznym. Zalety płynące z tego zabiegu to przede wszystkim spokój na długi czas, estetyczny wygląd i podkreślenie urody ciała, a zwłaszcza komfort codziennego życia. Gładka skóra w pierwszej kolejności poci się znacznie mniej, co u panów jest o tyle ważne, że ich pot rozkłada się szybciej i wydziela mocniejszy zapach.  Łatwo także o zachowanie długotrwałej świeżości i czystości w ciągu dnia – męska skóra wytwarza dużo więcej łoju niż kobieca, więc ułatwiona higiena to istotna zaleta. Depilacja intymna u mężczyzny, tak jak i u kobiety zmniejsza również ryzyko wystąpienia infekcji skórnych. W zależności od salonu można wybrać pomiędzy kilkoma metodami depilacji m.in. woskiem miękkim lub twardym.

 

Dodaj komentarz