Kupno nieruchomości – praktyczne porady

Kupno nieruchomości – praktyczne porady

homes-for-sale-hoboken-nj-1316365_960_720Artykuł przedstawia różne kwestie, które należy wziąć pod uwagę, gdy decydujemy się na zakup mieszkania. Musimy rozważyć np., czy wolimy mieszkać blisko miejsca pracy, czy ważna jest dla nas odległość od centrów rozrywki. Cenne są także porady, dotyczące wnętrza mieszkania – urządzenie łazienki, stan okien oraz ścian.

Nabycie mieszkania to poważna decyzja finansowa oraz życiowa. Jeżeli decydujemy się na kupno mieszkania to musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, musimy rozważyć w jakim celu chcemy nabyć tę nieruchomość, czyli myślimy o mieszkaniu jak o naszym domu, czy też traktujemy je jako inwestycje. Jeżeli zamierzamy w nim mieszkać to musimy wziąć pod uwagę piętro, na którym jest usytuowane mieszkanie. Jeżeli jest to czwarty poziom bez windy, należy liczyć się z tym, że wielokrotnie będziemy wchodzić po schodach, co może sprawić trudność w przypadku przemieszczania się z wózkiem dziecięcym i prawdopodobnie będzie dla nas niedogodne także w starszym wieku. Ważna jest również odległość budynku od miejsca pracy. Dużą zaletą jest możliwość chodzenia piechotą do firmy, co powoduje obniżenie kosztów dojazdu, a także wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Nie można również zapomnieć o oszczędności czasu. Jeżeli jednak mieszkanie położone jest w większej odległości to powinno być dobrze skomunikowane z centrum miasta, abyśmy bez przeszkód dotarli do wszelkich urzędów oraz galerii handlowych.

Natomiast w przypadku samego pomieszczenia należy zwrócić uwagę na standard wykończenia nieruchomości, aby nie generować dodatkowych kosztów. Bardzo ważną kwestią jest stan okien, jeżeli są w niezbyt dobrej kondycji, musimy się liczyć z tym, że w przyszłości obowiązek ich wymiany spadnie na nas. Kolejną sprawą jest wykończenie łazienki, ponieważ remont tego pomieszczenia jest najbardziej kosztowny. Gdy kupimy mieszkanie z łazienką w zadowalającym nas standardzie to prace remontowe możemy odłożyć na późniejszy czas. Rutynowym pytaniem, które musimy zadać to – czy mieszkanie zostało kiedyś zalane? Jeżeli tak, należy liczyć się z tym, że możemy walczyć z zaciekami, a nawet pleśnią, której trudno się pozbyć.

Jak widzimy przy zakupie nieruchomości, musimy rozważyć wiele różnych kwestii, aby dokonać odpowiedniego wyboru. W przypadku, gdy szykujemy mieszkanie pod wynajem, to największą zaletą nieruchomości będzie atrakcyjne położenie, czyli bliżej centrum miasta, ośrodków akademickich oraz przedsiębiorstw. Natomiast jeżeli mieszkanie ma być naszym domem, to warto poszukać nieruchomości, która będzie spełniać nasze oczekiwania, np. czy jest położona wśród zieleni, odległość od szkoły oraz miejsca pracy.

Dodaj komentarz