Kamera samochodowa – przydatna w każdym pojeździe!

Kamera samochodowa – przydatna w każdym pojeździe!

Już od jakiegoś czasu kamery samochodowe są na topie. Praktycznie w każdym większym markecie znajdziemy duży wybór rejestratorów? Do czego w ogóle mogą nam służyć kamerki i jak dobrać tę odpowiednią? Bardziej liczy się jakość czy może dodatkowe funkcje? O tym dowiecie się już za chwilę.

Do czego może się przydać kamera?

Można powiedzieć, że dosłownie do wszystkiego. Prócz rekreacyjnego nagrywania trasy, gdy wyjeżdżamy w jakieś urokliwe miejsce, możemy używać kamerki do rejestrowania wypadków czy innych zdarzeń drogowych. Na pewno niejednemu z Was zdarzyło się uczestniczyć w wypadku. Czasami są to ułamki sekundy, gdzie trudno tak naprawdę ocenić, kto zawinił. Mając kamerę samochodową jesteśmy w stanie odtworzyć całe zdarzenie. Nagranie może być nie tylko dowodem dla policji, ale także dla ubezpieczyciela. Zdarza się przecież, że ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania, bo nie wierzy w naszą niewinność. Na szczęście wideorejestrator pomoże nam udowodnić, że ubezpieczenie nam się należy.

Idealna kamera – czyli jaka?

Niezależnie od tego, do czego ma nam służyć kamera, przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na jakość obrazu, jaką oferuje dany producent. Aby dobrze uchwycić wszelkie szczegóły zdarzenia, powinniśmy zainwestować w rozdzielczość HD lub Full HD, jak w kamerce Xblitz ghost. W przeciwnym wypadku nagranie może być niewyraźne. Warto np. zajrzeć na serwis Youtube, gdzie możemy zobaczyć, jak wygląda jakość filmów z poszczególnych kamerek. Weźmy jednak poprawkę na konwersję plików, która jest wymagana, by wrzucić tam filmik.

Kiedy już mamy idealną jakość obrazu, potrzebna nam będzie również duża pamięć, aby pomieścić wszystkie pliki. Dlatego rozejrzyjmy się za urządzeniami, które posiadają slot na karty pamięci. Ważny jest także kąt nagrywania filmów. Wszystkie rejestratory jazdy powinny mieć obiektywy szerokokątne – minimum 120 stopni. W przeciwnym wypadku nie uda nam się uchwycić dwóch pasów drogi jednocześnie.

Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które dopasowane będą do naszych potrzeb, jak czujnik ruchu, moduł GPS czy tryb nagrywania nocnego.

Dodaj komentarz