Wypożyczasz samochód po raz pierwszy? To powinno Cię zainteresować!

Wypożyczasz samochód po raz pierwszy? To powinno Cię zainteresować!

Wypożyczenie samochodu nie jest tylko prostą formalnością, zwłaszcza, jeśli robimy to po raz pierwszy. Wypożyczalnie rzadko kiedy informują nas bezpośrednio o ukrytych kosztach czy innych płatnościach. W podstawowych ofertach znajdziemy jedynie same zalety. Ale jest też druga strona medalu, o której warto dowiedzieć się wcześniej. O czym powinniśmy pamiętać?

Stawki zależne od wieku

To podstawowa rzecz, z której często nie zdajemy sobie sprawy. Nawet, jeśli już spełniamy odpowiednie wymogi, by wynająć samochód, czyli mamy przynajmniej 21 lat i prawo jazdy od 2 czy 3 lat, niekoniecznie zapłacimy tyle co inni. Niektóre wypożyczalnie wymagają, by kierowcy poniżej 25 roku życia płacili dodatkowe opłaty, przykładowo w wysokości 40 zł za dobę.

Triki z paliwem

Najkorzystniejsza dla nas opcja to odbiór i zwrot samochodu z pełnym bakiem. Wówczas przy zwrocie samochodu to my tankujemy na wybranej stacji, a więc mamy możliwość tańszego tankowania. Niekiedy jednak wypożyczalnia ma zapisane w warunkach umowy, że udostępnia auto z pełnym bakiem, ale zwracamy je z pustym. Co to dla nas oznacza? Że przy zwrocie auta będziemy musieli płacić za uzupełnienie baku. Niestety cena za paliwo, jaką płacimy w wypożyczalni, jest często dużo wyższa niż na stacjach paliw. Niekiedy również naliczana jest opłata za serwis tankowania. Dla nas jest to więc mało opłacalna opcja.

Rezerwacja samochodu

Im wcześniej zarezerwujemy samochód, tym lepiej dla nas i dla naszego portfela. Zwłaszcza, jeśli wypożyczamy auto w okresie wakacyjnym. Rezerwując samochód nawet 3 miesiące wcześniej, koszt jego wynajmu czasami jest 3 czy 4 razy niższy niż tydzień przed odbiorem auta. Możemy liczyć także na większy wybór pojazdów. Nie warto więc zwlekać z decyzją o wynajmie. Lepiej zrobić to zawczasu, by zapłacić mniej.

Czas wynajmu

Musimy pamiętać, że czas wynajmu również ma znaczenie, jeśli chodzi o koszt całkowity wypożyczenia samochodu. Ważną dla nas informacją jest fakt, że w przypadku odbioru samochodu o 8.00 i zwrotu o 9.00 następnego dnia, płacimy już za 2 doby, a nie tylko za dodatkową godzinę.

Jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Katowice z przejrzystymi warunkami wynajmu, zajrzyj na stronę: https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice/.

One thought on “Wypożyczasz samochód po raz pierwszy? To powinno Cię zainteresować!

Dodaj komentarz