Jaki kształt paznokci u rąk i nóg powinien mieć mężczyzna?

Jaki kształt paznokci u rąk i nóg powinien mieć mężczyzna?

butterfly-614250_640Większość współczesnych mężczyzn ogranicza pielęgnację dłoni i stóp do mycia ich i obcinania paznokci. Niestety często bywa tak, że płytka zostaje przycięta niechlujnie i zbyt mocno. Jak zatem prawidłowo zadbać o paznokcie u rąk i nóg?

Paznokcie u mężczyzn nie powinny wychodzić poza opuszek palca. Nie można dopuścić do tego, aby były one zbyt długie. Paznokcie u rąk można obcinać zarówno na prosto i na okrągło. Zależy to od indywidualnego kształtu paznokci danego mężczyzny. Natomiast paznokcie u nóg należy obcinać wyłącznie na prosto. Najlepiej nie robić tego nożyczkami, tylko spiłować pilnikiem, najlepiej papierowym lub szklanym. Obcinanie cążkami i nożyczkami powoduje pękanie paznokci. Boków płytki lepiej nie piłować zbyt mocno, tak aby zachować opływowy, naturalny kształt. Czynność piłowania należy wykonywać zawsze w jednym kierunku, dzięki czemu brzegi paznokci nie ulegną uszkodzeniu, nie będą się rozdwajać i kruszyć. Przy okazji kąpieli można również zadbać o skórki, odsuwając je z płytki przy pomocy patyczka. Warto również smarować dłonie kremem do rąk i paznokci.

Paznokcie u stóp też najlepiej piłować pilnikiem, niezbyt krótko. Tutaj też warto odsunąć skórki z płytki paznokcia, a na szczególnie przesuszone miejsca można nałożyć specjalny krem do stóp. Jeśli zauważymy, że płytka paznokcia zaczyna wrastać w opuszek lub wzrasta do góry, to jak najszybciej powinniśmy udać się do specjalisty z salonu kosmetycznego, który dzięki dużemu doświadczeniu w pielęgnacji stóp, będzie mógł nam pomóc.

W ostatnich latach coraz więcej mężczyzn decyduje się na wykonanie profesjonalnego manicure’u lub pedicure’u u kosmetyczki. Jest to łatwy i szybki sposób na zadbane i zdrowe paznokcie. Być może niektórzy panowie uważają wizytę w salonie kosmetycznym za niemęską, jednak w chwili obecnej zmieniła się mentalność społeczeństwa oraz stosunek samych mężczyzn do dbania o własne ciało, co wiąże się ze zamianą ich trybu życia. Dzisiaj zadbani mężczyźni bardziej podobają się kobietom. Styl niedomytego i niechlujnego maczo już dawno wyszedł z mody. Dlatego jeśli nie mamy czasu lub po prostu nie umiemy odpowiednio zadbać o własne paznokcie, powinniśmy wybrać się raz na jakiś czas do kosmetyczki.

Profesjonalny manicure i pedicure to zabiegi przyjemne i relaksujące. Warto z nich korzystać, tym bardziej, że w ostatnim czasie salony kosmetyczne wprowadziły wprowadziły do swojej oferty zabiegi specjalnie przeznaczone dla męskich dłoni.

Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easynails.pl/warszawa-centrum/manicure-i-pedicure-spa/

Dodaj komentarz