Walizka idealna na każdą podróż

Walizka idealna na każdą podróż

hiker-1607017_960_720Podróże dzisiaj są już na porządku dziennym. Podróżujemy w celach wypoczynkowych, biznesowych, służbowych, naukowych albo…. Albo po prostu, ponieważ mamy taką ochotę. Dzisiaj w dobie tanich linii lotniczych, promocji autokarowych, kolei łączących ze sobą różne państwa, podróże nie są niczym trudnym i dziwnym. Powstaje jednak zawsze pytanie- jak się spakować?

Plecak czy walizka?

Generalnie odpowiedź brzmi- walizka. Jest ona znacznie poręczniejsza, wygodniejsza, łatwiej możemy się do niej spakować. Ponadto warto dodać, że tanie linie lotnicze, które tak chętnie wybieramy, mają często limity bagażu podręcznego. Wtedy walizka o konkretnych wymiarach bardziej się sprawdza niż plecak. Jednak warto pamiętać, że jeśli wybieramy się na wyprawę trekkingową, idziemy w nieznane rejony, w trudne warunki- zdecydowanie należy wziąć jednak plecak.

Jaka walizka?

Następne pytanie to- jaką walizkę wybrać? To w dużej mierze zależy od tego, jakim środkiem transportu się poruszamy, czy mamy duży, czy mały bagaż, dokąd jedziemy. A zatem…

Kabinowa czy nie?

Walizki kabinowe spełniają wymogi większości linii lotniczych, dlatego też należy je wybrać, jeśli podróżujemy samolotem. Należy jednak wcześniej dokładnie sprawdzić czy nasza walizka na pewno spełnia wymogi danej linii. Ponadto oprócz wymagań dotyczących wielkości linie lotnicze sprawdzają jeszcze ciężar. Nie zawsze co prawda jest to kontrolowane, jeśli jednak będzie, a my w małej walizce, spełniającej wszelkie wymogi, przewozić będziemy coś bardzo ciężkiego, to niestety zapłacimy za to dużo.

Na kółkach czy bez?

Bez wątpienia należy wybrać walizki na kółkach. Są one znacznie poręczniejsze, wygodniejsze i bardziej praktyczne. Wyjątkiem jest sytuacja, w której chcemy się wyróżnić – wtedy możemy zakupić walizkę w stylu retro.

Warto jednak zauważyć, że niektóre walizki zaopatrzone są w dwa kółka, a inne w cztery. W które lepiej zainwestować? To zależy od tego, czym podróżujemy. Jeśli lecimy tanią linią lotniczą z bagażem podręcznym łatwiej nam będzie raczej z dwoma kółkami. Jeśli jednak wybraliśmy pociąg, to lepszym rozwiązaniem będzie walizka na czterech kółkach. Wtedy pchając walizkę z przodu albo z boku będzie nam łatwiej lawirować po ciasnych korytarzach.

Warto jeszcze wiedzieć, że nie ma sensu kupować walizek z kółkami plastikowymi- szybko się one przecierają. Lepiej zainwestować w droższe, ale i znacznie bardziej praktyczne walizki z kółkami z kauczuku.

Walizki podróżne Puccini

Bez wątpienia dzisiaj wiodącym producentem walizek jest marka Puccini. Dlaczego? Walizki tej firmy cechuje dobre wykonanie przy pomocy naprawdę wysokiej jakości materiałów, ładne kształty i kolory.

Warto tu jeszcze zauważyć, że oprócz różnicy w wielkości i obecności lub braku kółek, kolorze czy stylu, walizki różnią się jeszcze między sobą materiałem. Twarde wykonane są najczęściej z polipropylenu – dzięki temu są one lekkie, sztywne, mniej podatne na uderzenia, wgniecenia itp. Z kolei jednak walizki materiałowe są bardziej elastyczne, łatwiej je spakować i „upchnąć”.

Czym jeszcze różnią się miedzy sobą walizki Puccini? Na pewno obecnością i rodzajem wszelkich dodatków takich jak: szelki, kieszonki, dodatkowe przegrody, uchwyty czy paski. Tu warto zastanowić się- czego dokładnie potrzebujemy. Sprawdź ofertę walizek podróżnych Puccini na stroniehttps://sklep.puccini.pl/walizki/walizki-srednie

Dodaj komentarz