Wakacje dla…podniebienia.

Wakacje dla…podniebienia.

mountains-289515_640Wakacje tuż tuż, a wciąż trudno zdecydować o miejscu tegorocznego wypoczynku? Może warto pokierować się zmysłem swojego smaku? Istnieje na świecie kilka pięknych miejsc słynących z niesamowitej kuchni. To rozwiązanie idealne nie tylko dla miłośników odkrywania nowych doznań smakowych i amatorów kulinariów – przecież każdy z nas uwielbia dobrze zjeść!

Warto w tym celu znaleźć dobre biuro podróży. Każde miasto, Wrocław czy Bielsko Biała, Kraków czy Szczecin dysponuje bogatą ofertą, więc jest w czym wybierać. W każdym z nich powinniśmy uzyskać interesujące nas informacje na temat danego kraju czy miasta. Na początek można także zapoznać się z poniższym spisem „najsmaczniejszych” miejsc na Ziemi.

Jednym z nich jest Turcja. Kuchnia tego kraju jest porównywana do jego kultury, określanej mianem bardzo zróżnicowanej. To raj dla fanów ulicznego jedzenia, bo meze, czyli małe dania i przekąski każdego rodzaju można dostać w każdym miejscu w mieście. Popularne wśród Turków są pożywne zupy oraz baranina. Drugim krajem jest Francja – aby poznać wszystkie jej smaki nie należy ograniczać się do wizyty w Paryżu. Największą zaletą kuchni francuskiej są lokalne specjały: kozie sery w Dolinie Loary, owoce morza w Normandii lub ślimaki w Burgundii. Kolejnym smacznym przystankiem jest Tajlandia, idealna dla miłośników egzotycznych smaków. Kraj ten słynie z mleka kokosowego, a lokalni mieszkańcy nie szczędzą w swoich daniach przypraw takich jak trawa cytrynowa, liście limonki czy świeży imbir. Jeżeli szukamy bliżej, warto zastanowić się nad Hiszpanią. Tak jak w przypadku Francji, kuchnia tego kraju jest zróżnicowana –  najpopularniejsze z dań to tapas, czyli przekąski każdego rodzaju, paella oraz gazpacho. Wspominając o krajach, w których kuchnia to ważna część kultury nie można nie wspomnieć o Włoszech. Każdy, kto chociaż raz spróbował oryginalnej pizzy, ravioli, lasagne czy spaghetti, ma problem z odszukaniem podobnie niesamowitego smaku u siebie.

Plusem jest także fakt, że ofertę wyjazdu do każdego z tych krajów może przedstawić nam niemal każde biuro podróży, nieważne, czy mieszkamy w Warszawie, czy w Bielsku-Białej.