Kiedy kupić podręczniki?

Kiedy kupić podręczniki?

apple-256262_640W trakcie wiosennych miesięcy uczniowie zaczynają troszczyć się o jak najlepsze oceny na świadectwie, lub poprawne odpowiedzi w arkuszach egzaminacyjnych. Wielu młodych ludzi już w maju zaczyna żyć zbliżającymi się wakacjami – mało kto wybiega przyszłością do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. Niesłusznie, bo żeby kupić tanie podręczniki szkolne, warto o nich pomyśleć jak najwcześniej. Zwłaszcza jeśli kupujemy książki do pierwszej klasy gimnazjum lub podręczniki do liceum, które są szczególnie drogie.

Wprawdzie młodzi ludzie nie muszą poznawać materiału do następnej klasy już w maju lub czerwcu, warto jednak pomyśleć o wcześniejszym zaopatrzeniu się w książki. Plusy są takie, że kupimy je dużo taniej, zaoszczędzimy sobie we wrześniu stania w kolejkach, bieganiny i wydania sporej sumy pieniędzy. Kwotę, którą zatrzymamy przy sobie będzie można przeznaczyć na pozostałe elementy składające się na szkolną wyprawkę. W przypadku książek do starszych klas jest to o tyle łatwiejsze, że nie zmieniają się one niemal rokrocznie, tak jak to się dzieje w szkołach podstawowych. Używane tanie podręczniki szkolne kupimy już w czerwcu w większości antykwariatów lub na szkolnych kiermaszach. Jednocześnie sami możemy sprzedać swoje stare książki, dzięki czemu zakup podręczników wyniesie nas jeszcze mniej.

Jeżeli mimo wszystko wolimy mieć nowe książki, warto zajrzeć na strony internetowe księgarni-sklepów internetowych. Zazwyczaj oferują one bogaty wybór wszystkich możliwych podręczników, a kupując poza „sezonem” istnieje duża szansa dostania większości z nich w całkiem atrakcyjnej cenie.