Co nosić do mokasynów?

Co nosić do mokasynów?

shoes-690686_640Moda na mokasyny dotarła do Europy z Ameryki. Są to buty wykonane z miękkiej skóry jelenia, które w przeszłości były wykorzystywane przez Indian do polowań. Dzięki miękkiej podeszwie buty te gwarantowały bardzo ciche poruszanie się.

Mokasyny męskie stanowią klasyczny i zawsze modny element stroju wielu panów. Niektóre modele mają dodatkowo frędzle, które pełnią funkcję dekoracyjną.
Podstawową zaletą mokasynów jest ich uniwersalność. Można je założyć do spodni płóciennych oraz lnianych. Świetnie zgrają się również z dżinsami. Buty te dobrze pasują także do bardziej eleganckich stylizacji. Jeśli mamy ochotę na założenie letniego garnituru lub marynarki, to bez przeszkód możemy połączyć ten strój z mokasynami.
W przypadku mokasynów lepiej nie przesadzać z elegancją stroju, dlatego też nie wskazane jest założenie do nich wieczorowego garnituru.
Przy zakupie mokasynów zamszowych, należy pamiętać, że pomimo iż są one mniej podatne na zagniecenia i pęknięcia, to potrzebują staranniejszej pielęgnacji, a z czasem mogą się rozciągnąć.

Męskie mokasyny
najlepiej nosić na gołą stopę. Niektórzy mogą mieć problem czy nie należy do nich założyć skarpetek, jednak styliści gorąco odradzają ten zabieg. Stanowi to nieciekawy widok, a dodatkowo sprawiamy, że mokasyny tracą swoje przeznaczenie. Są to buty z lekką skórzaną podeszwą, z wypustkami. Były one tworzone z myślą o noszeniu je w lato, na gołą stopę.
Jeśli chcemy, aby mokasyny służyły nam długo, musimy zadbać również o ich wewnętrzną stronę. Warto często je wietrzyć oraz używać specjalnych pochłaniających zapach wkładek. Unikajmy również stawiania ich, w celu wysuszenia, blisko źródła ciepła.