Obuwie dla ochroniarzy – wybór na lata

Obuwie dla ochroniarzy – wybór na lata

bodyguard-247682_640Obuwie to bardzo ważny element stroju. Wybierając buty nie tylko zwracamy uwagę na ich niepowtarzalny wygląd, ale również na wygodę i funkcjonalność. W przypadku niektórych zawodów, zwłaszcza ten drugi aspekt jest szczególnie ważny. Do takiej grupy profesji zaliczymy np. ochroniarzy. Obuwie ochroniarskie musi spełniać szereg norm, zapewniających komfort jego użytkownikom. Czym charakteryzują się takie buty?

Obuwie taktyczne – zaprojektowane z myślą o użytkowniku pracującym w ekstremalnych warunkach, gwarantujące bezpieczeństwo oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Produkt przed wypuszczeniem na rynek, poddawany jest specjalistycznym testom oraz wyposażony w system odporności na poślizg. Powstały również modele wodoodporne i oddychające z Gore Texu. Takiego typu butów nie możemy modyfikować, mogłyby bowiem stracić swoje właściwości. Co ciekawe, dobre buty ochroniarskie są niewykrywalne przez elektroniczne środki bezpieczeństwa.

Obuwie służbowe – rodzaj obuwia ochroniarskiego, wyglądającego jak standardowe eleganckie półbuty. Najczęściej zrobione ze skóry naturalnej oraz posiadające właściwości wodoodporne oraz antyelektrostatyczne. Ich podeszwa wykonana jest z materiału antypoślizgowego opornego na węglowodory. Absorbuje także energie pięty, podnosząc tym samym komfort użytkowania.

Jak widać buty dla ochroniarzy nie są zwyczajne i nieskomplikowane. Wręcz przeciwnie – taki produkt wymaga specjalistycznych rozwiązań, aby spełniał swoja rolę nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, zachowując przy tym nienaganny, czasem wręcz elegancki wygląd.