Kombinezony robocze

Kombinezony robocze

construction-664702_640Kombinezony jednoczęściowe świetnie sprawdzają się w miejscach pracy jako odzież ochronna robocza. Są odpowiednie dla pracowników fizycznych, którzy ciągle znajdują się w ruchu. Odpowiednio dobrane, są wygodniejsze niż komplet bluza i spodnie, które podczas wykonywania różnego rodzaju prac mogą niedostatecznie osłaniać i ochraniać ciało przed chłodem i innymi zagrożeniami.

Dobrej jakości kombinezony robocze są odporne na rozdarcia oraz chronią przed kontaktem z substancjami chemicznymi, wirusami, bakteriami czy zanieczyszczeniami. Niektóre modele posiadają właściwości antyelektrostatyczne. Co ważne, produkowane są zgodnie z najnowszymi europejskimi normami. Do ich produkcji najczęściej stosuje się bawełnę i poliester. Wysoka jakość tkanin gwarantuje wytrzymałość przez długi okres użytkowania.

Kombinezony jednoczęściowe są zapinane na suwak, a dodatkowo mogą mieć także zapięcie na rzepy. Posiadają kieszenie na klatce piersiowej oraz w partii spodni na bokach i z tyłu. Duża liczba kieszeni zwiększa ich funkcjonalność. Natomiast dzięki temu, że są ściągane w pasie, dopasowują się do sylwetki i ruchów użytkowników, nie ograniczają ich i zapewniają swobodną pracę. Dostępne są w różnych rozmiarach (od S aż do XXXL) oraz kolorach. Najczęściej spotykane są kombinezony niebieskie, granatowe, zielone, szare, czerwone i czarne. Ich ceny wahają się przeważnie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Do odzieży ochronnej roboczej należą także kombinezony ocieplane, które dzięki odpowiednio dobranej grubości wkładu ocieplającego zapewniają optymalną ochronę przed zimnem, nie ograniczając przy tym ruchów użytkowników. Cechuje je nie tylko funkcjonalność, ale i staranność wykonania.