Główne zalety kamer samochodowych

Główne zalety kamer samochodowych

p100-2-1

Zakup kamery samochodowej wiąże się z wieloma zaletami. Nie bez powodu urządzenie to, cieszy się obecnie tak dużą popularnością. Rodzaj odpowiedniego rejestratora będzie w dużej mierze zależał od naszych zapotrzebowań. Przydatna będzie tutaj konsultacja z ekspertem tak, aby nie pominąć żadnej istotnej cechy sprzętu.

Duża rozdzielczość to zdecydowanie jedna z podstawowych zalet każdej kamery. Ta o wartości 1920×1080 sprawi, że obraz będzie wyraźny, nawet podczas przybliżania. Dodatkowo nagranie może być odtwarzane nawet przez telewizory o długiej przekątnej. O wysokiej jakości filmu świadczy również regulacja obrazu w przypadku docierania do obiektywu zbyt dużej ilości światła. Poprzez użycie odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli rejestrowanych scen, uwidacznia się na obrazie niedoświetlone elementy. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu.

Kamery takie jak Xblitz p100 z wbudowanym mikrofonem, nadają się idealnie do nagrywania ujęć przydatnych później w filmiku z wakacji czy wycieczki. W dobrej jakości rejestratorach, mikrofon jest bardzo czuły, rejestruje dźwięk wewnątrz auta, jednak, jeśli zajdzie taka potrzeba, można wyłączyć funkcję zapisu dźwięku. Wbudowany głośnik pozwala natomiast odtworzyć zapisane filmy z dźwiękiem. Mikrofon i głośnik będą niezbędne jeśli zechcemy używać kamery do rozmów internetowych poprzez podłączenie jej do komputera kablem USB.

Współczesne kamery samochodowe są niezwykle proste w obsłudze. Te lepszej jakości posiadają tryb automatycznego startu nagrywania. Rejestrator uruchamia się automatycznie i zaczyna nagrywać w momencie włączenia zapłonu auta, oraz automatycznie się wyłączy po wyłączeniu zapłonu.

Zakup kamery samochodowej to słuszna inwestycja. Zarejestrowany materiał może być nie tylko ciekawą pamiątką z podróży, ale także dowodem w przypadku stłuczki czy kolizji. Nawet jeśli w pobliżu wydarzenia nie było świadków, ustalenie winowajcy i analiza całego wydarzenia nie będą już problemem.

Dodaj komentarz