Czy wiesz jaki jest wiek Twojego serca?

Czy wiesz jaki jest wiek Twojego serca?

wizualizacja_stoiskŁódź Maraton Dbam o Zdrowie to nie tylko emocje sportowe. W piątek oraz sobotę w Atlas Arenie odbędzie się Piknik „Dbam o Zdrowie”, na którym Grupa Polpharma zorganizuje aktywności w ramach programu „Cisnienie na życie” oraz „Przygotuj się na wstrząs”

W ramach kampanii „Ciśnienie na życie” personel medyczny skontroluje poziom ciśnienia tętniczego krwi uczestników oraz kibiców maratonu, zbada ich wiek serca za pomocą innowacyjnej aplikacji, a także udzieli wskazówek dotyczących profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego. Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Podczas wykonywania pomiarów obecny będzie kardiolog, który udzieli porad dotyczących profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego wszystkim zainteresowanym.

Na stoisku kampanii „Przygotuj się na wstrząs” organizowane będą warsztaty pierwszej pomocy z ratownikami medycznymi. Ratownicy wytłumaczą, jakie są czynniki wywołujące anafilaksję, jak rozpoznać jej objawy i jak pomóc sobie lub komuś, u kogo wystąpiła reakcja anafilaktyczna. Warsztaty skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Na stoisku kampanii będzie także można sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę na temat anafilaksji, rozwiązując interaktywny test oraz otrzymać materiały edukacyjne, które pomogą zapamiętać kolejne kroki pomocy we wstrząsie anafilaktycznym. Pomiędzy warsztatami pierwszej pomocy organizowane będą konkursy motywacyjne dla dzieci, którym ratownicy także objaśnią, co to jest alergia i jak może się objawiać, dlaczego nie należy się jej bać i co powiedzieć np. dyspozytorowi pogotowia, jeśli wydarzy się coś nagłego.

Ponadto 11 kwietnia (piątek) oraz 12 kwietnia (sobota) w Atlas Arenie odbędą się debaty dotyczące zdrowia kardiologicznego sportowców, a specjaliści w dziedzinie alergologii opowiedzą, dlaczego anafilaksja jest groźna i jak ważna jest wiedza na ten temat.

Zapisy do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i biegu towarzyszącego na 10 kilometrów nadal trwają . Na liście startowej zawodów jest już prawie 6000 nazwisk z ponad 30 krajów świata.