Bear Grylls wraca i zaprasza do „piekła”…

Bear Grylls wraca i zaprasza do „piekła”…

Bear-Grylls-bear-grylls-31944994-1024-768Jesienią polscy widzowie będą mogli zobaczyć aż dwa nowe programy z udziałem tego znanego na całym świecie podróżnika i mistrza survivalu. W czwartek (3 października) o godz. 22 na Discovery Channel wyemitowany zostanie pierwszy odcinek z serii „Bear Grylls: Ucieczka z piekła”. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów Grylls’a. Rusza bowiem także specjalny konkurs, w którym główną nagrodą jest pięciodniowy wyjazd do prowadzonej przez Bear’a akademii przetrwania w Anglii.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii specjalista od sztuki przetrwania w „Ucieczce z piekła” odsłoni przed widzami kulisy dramatycznych sytuacji, w jakich znaleźli się kiedyś zwykli ludzi, zmuszeni często niefortunnym zbiegiem okoliczności do walki o życie.

Grylls odtworzy w programie m.in. historię pary zagubionych w amazońskiej dżungli Francuzów. Bohaterowie tej historii na szczęście przeżyli, choć udało im się wydostać z ekstremalnego środowiska dopiero po 52 dniach poszukiwania śladów ludzkiej cywilizacji. W innych odcinkach widzowie poznają np. perypetie brytyjskiego naukowca, którego krótki spacer wokół jednego z malezyjskich hoteli zamienił się w tułaczkę po lesie tropikalnym, oraz losy młodego chłopaka wyposażonego tylko w niewielki plecak, a muszącego odnaleźć wyjście z nieprzyjaznych rejonów górskich.

„W tej serii, podobnie jak i wcześniej, mierzę się z nieciekawymi sytuacjami. Można jednak powiedzieć, że właściwie nieco się już przyzwyczaiłem do zderzeń z drzewami podczas szybowania paralotnią czy bliskimi spotkaniami z wężami, rekinami i krokodylami” – powiedział w wywiadzie dla agencji BANG Showbiz Grylls.

Również jesienią na polskim kanale Discovery premierę będzie mieć kolejny program brytyjskiego survivalowca – reality show pt. „Przetrwać z Bear’em Grylls’em”. Koncepcja, na której oparto ten projekt, zdecydowanie różni się od dotychczasowych przedsięwzięć telewizyjnych Grylls’a. Tym razem jest on swego rodzaju mentorem, nauczycielem i sędzią. Pod jego opiekę trafia dziesięć par, które muszą zmierzyć się z ekstremalnymi wyzwaniami. Jak to w tego rodzaju programach bywa, w każdym odcinku odpada najgorzej radząca sobie para. Na końcu pozostanie tylko jedna, bogatsza o pół miliona dolarów…

Niedźwiedź zaprasza na ekstremalne szkolenie

W obu nowych programach najsławniejszy obecnie na świecie survivalowiec używa sprzętu sygnowanego własnym imieniem i nazwiskiem, a stworzonego we współpracy z amerykańską firmą Gerber. To właśnie w ramach akcji promocyjnej marki Gerber Bear Grylls zorganizowano specjalny, międzynarodowy konkurs. Główną nagrodą są dwa pięciodniowe (razem z osobą towarzyszącą) wyjazdy do akademii przetrwania w Anglii i spotkania z mistrzem survivalu.

„Akademia przetrwania powstała pod koniec ubiegłego roku. Programy szkoleń zostały opracowane przez samego Grylls’a, a zajęcia prowadzą jego zaufani kompani, w tym m.in. byli komandosi brytyjskich jednostek specjalnych. Dla miłośników survivalu będzie to z pewnością kusząca perspektywa” – mówi Mirosław Klekot, dyrektor generalny grupy KOLTER, która jest wyłącznym dystrybutorem sprzętu marki Gerber Bear Grylls i zarazem organizatorem konkursu w Polsce.

Akcję rozpoczęto 1 października. Potrwa do końca roku. Aby wziąć udział w konkursie, należy „zdobyć” ulotkę z kodem i zarejestrować go na stronie internetowej. W Polsce kody można otrzymać (bezpłatnie) w stacjonarnych sklepach sieci firmowej broń.pl oraz w innych wybranych punktach handlowych.

Poza przygodą w akademii Bear’a, do wygrania jest także 100 plecaków z survivalowym osprzętem oraz 500 bransoletek i poradników Grylls’a (wraz z autografem). Choć nie jest to jeszcze ostatecznie potwierdzone, to w ramach promocji konkursu survivalowiec najprawdopodobniej odwiedzi w najbliższych miesiącach Polskę i wpadnie do jednego ze sklepów biorących udział w akcji.

Komandos telewizyjną gwiazdą

Kariera Beara’a Grylls’a rozwinęła się na dobre po premierze kultowego już programu pn. „Sztuka przetrwania”, gdzie pokazywał widzom, w jaki sposób – przy użyciu tylko noża, manierki i krzesiwa – przetrwać w skrajnie niebezpiecznych zakątkach planety.

Przed telewizyjnym debiutem służył w brytyjskich służbach specjalnych (SAS). W 1998 r., w wieku zaledwie 23 lat, zdobył Mount Everest. Co ciekawe, dokonał tego jako najmłodszy Brytyjczyk w historii. Wśród jego osiągnięć znajdują się również m.in. przejście zamarzniętego Morza Arktycznego, rekord Guinessa w najdłużej trwającym lataniu w tunelu aerodynamicznym oraz przelot lotnią nad najwyższym szczytem świata.

Swoje przeżycia przedstawił w książce „Kurz, pot i łzy. Autobiografia”. Na koncie ma też całą serię poradników survivalowych.